مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان:

طرح اطفا حریق بنادر مسافری شهید حقانی و هرمز تا تابستان ۱۴۰۱ به اتمام می‌رسدمدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: عملیات اجرایی طرح اطفا حریق بنادر مسافری شهید حقانی و هرمز تا پایان فصل تابستان ۱۴۰۱ به اتمام می‌رسد.

به گزارش صبح ساحل، «علی‌رضا محمدی کرجی‌ران»، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان روز سه شنبه با اشاره به اتمام عملیات اجرایی طرح اطفاء حریق بنادر مسافری شهید حقانی و هرمز تا پایان فصل تابستان امسال، گفت: این طرح در راستای سیاست‌های سازمان بنادر و دریانوردی در جهت تامین ایمنی محوطه‌های عملیاتی در بنادر مختلف و رونق صنعت گردشگری استان در سال ۱۴۰۰ کلید خورد.

وی پیش بینی کرد: با اتمام ساخت و به آب اندازی ۲ پانتون شناور برای نصب پمپ‌های آتش نشانی و اجرای ۲ هزارو ۴۰۰ متر لوله شبکه اطفا حریق و همچنین ۵۴ عدد تجهیزات مربوطه شامل هیدرانت، برج مانیتور، هوز باکس و هوز ریل، این طرح تا پایان تابستان امسال در هر دو بندر شهید حقانی و هرمز به بهره‌برداری کامل برسد.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، پانتون‌های شناور با طول و عرض ۵.۵ در ۹.۵ متر، ارتفاع ۱.۵ متر و وزن تقریبی ۲۳ تن با استفاده از یک پل دسترسی به طول ۲۱.۵ متر ساحل متصل و عملیات به آب‌اندازی این پانتون‌های شناور با استفاده از دو جرثقیل ۲۵ تن انجام شده است. 

محمدی کرجی‌ران اضافه کرد: با بهره‌برداری از سیستم‌های یاد شده در بنادر شهید حقانی بعنوان بزرگترین پایانه مسافری کشور و هرمز، سطح ایمنی این بنادر مطابق با استانداردهای ایمنی و آتش نشانی ارتقا یافته و گام بزرگی در راستای تامین ایمنی لازم در این دو بندر مسافری مهم استان هرمزگان برداشته خواهد شد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها