اعلام وضعیت خطرناک در شهر؛

شاخص آلودگی هوا بندرعباس به عدد ۳۲۵ رسیدگرد و غبار بیش از یک هفته است که برخی شهرستان‌های هرمزگان را فراگرفته‌است و مسئولان همواره توصیه می‌کنند گروه‌های حساس از رفت‌وآمدهای غیرضروری خودداری کنند. امروز، هشتمین روز متوالی است که گردوخاک مهمان آسمان بندرعباس است، از طرفی، محیط زیست هرمزگان این وضعیت را خطرناک اعلام کرد.

به گزارش صبح ساحل، محیط زیست هرمزگان در اطلاعیه صبح امروز (۴ خردادماه) خود درباره شاخص کیفیت هوای لحظه‌ای اعلام کرد: پارامتر PM۱۰l میانگین هشت ساعته مورخ ۴ خرداد ۱۴۰۱  با توجه به داده های ایستگاه بندرعباس  این شاخص  عدد۳۲۵ و وضعیت خطرناک را نمایش می دهد. همچنین این شاخص در جاسک نیز عدد ۳۱۰ و وضعیت خطرناک جهت بندر خمیر عدد ۳۳۷ و وضعیت خطرناک است.

«فاطمه نوروزیان»، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان توصیه کرد: کودکان، سالمندان، زنان باردار و بیماران زمینه ای قلبی، تنفسی و آسم از رفت و آمدهای غیرضروری خودداری کنند و فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

این در حالی است که امروز برای هشتمین روز متوالی وضعیت آب و هوای بندرعباس، بندرخمیر و جاسک ناسالم و خطرناک اعلام می شود که برخلاف دیگر استان ها از جمله تهران خبری از تعطیلی نبوده و همین امر موجی از نگرانی را برای شهروندان به دنبال داشته است. همچنین روز گذشته دیدار فوتبال شهرداری بندرعباس و آبی پوشان تهران از لیگ دسته دوم کشور نیز به دلیل آلودگی هوا لغو و به امروز موکول شد که برگزاری این بازی در این شرایط آب و هوایی نیز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها