به دنبال پیش‌بینی رگبار باران و ریزش تگرگ در استان؛

اعلام آماده‌باش ستاد مدیریت بحران در هرمزگان/ کدام مناطق تحت تاثیر سامانه بارشی هستند؟مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: براساس خروجی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی با فعالیت سامانه بارشی از بعد از ظهر امروز یکشنبه در آسمان استان، رگبار پراکنده باران و رعد وبرق با احتمال ریزش تگرگ و تند باد لحظه ای پیش‌بینی می‌شود.

  

به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایرنا، مهرداد حسن زاده افزود: تاثیر این سامانه بارشی در مناطقی شرقی و مرکزی هرمزگان بویژه شهرهای بندرعباس، بستک، خمیر، سیریک، جاسک، حاجی آباد، رودان، قشم، میناب، بشاگرد و بندرلنگه است که تا بعداز ظهر سه شنبه هفته جاری ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه به اعضای ستاد مدیریت بحران در سطح استانی و شهرستان اعلام آماده باش شده است، هشدار داد: احتمال آبگرفتگی موقتی معابر عمومی، احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌های فصلی و افزایش لحظه‌ای سرعت باد در برخی نقاط شرقی، شمالی و مرکزی استان دوراز انتظار نیست.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان خواست: از رفت و آمد به حاشیه رودخانه‌های فصلی، صعود به ارتفاعات و فعالیت‌های کوهنوردی خودداری و در رفت و آمدهای شناورهای سبک در بنادر مرکزی احتیاط شود.

 

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان هم صبح امروز گفت:امروز یک سامانه بارشی از غرب کشور وارد و افزایش ابرناکی در آسمان استان پیش بینی می‌شود. احتمال بارش پراکنده در برخی نقاط استان و همچنین مناطق دریایی دور از انتظار نیست. مرضیه سی سی پور افزود: از فردا دوشنبه با تقویت سامانه بارشی احتمال بارش پراکنده باران گاهی با رعد و برق بویژه در مناطق شرقی و مرکزی استان پیش بینی می‌شود. وی گفت: با توجه به احتمال تقویت نقطه‌ای سامانه بارشی، احتمال رخداد تگرگ و تندباد لحظه‌ای در برخی نقاط دور از انتظار نیست.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها