مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان:

مرکز آموزش، اشتغال و تولید صنایع‌دستی در بخش مرکزی بندرعباس راه‌اندازی می‌شودمدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: مرکز آموزش، اشتغال و تولید صنایع‌دستی در بخش مرکزی بندرعباس راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش صبح ساحل، «محمد محسنی»، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان روز سه‌شنبه 20 دی‌ماه 1401 در بازدید از ساختمان صنایع‌دستی در روستای ایسین (محله نو) با اشاره به این مطلب گفت: با توجه به وجود زیرساخت خوبی که در مجاورت بخش مرکزی شهرستان بندرعباس قرار دارد، با هماهنگی فرمانداری بندرعباس و بخشداری بخش مرکزی این مکان به‌عنوان مرکز صنایع‌دستی بخش مرکزی راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان با اشاره به اینکه در این مرکز  آموزش در حوزه تولید صنایع‌دستی انجام می‌شود، افزود: با راه‌اندازی این مرکز نیازهای اشتغال‌زایی در حوزه صنایع‌دستی بخش مرکزی پوشش داده می‌شود و این اقدام کمک بزرگی برای توانمندسازی جامعه روستایی می‌کند.

او ادامه داد: این اداره‌کل تمام مراکز و اماکنی که در سطح استان هرمزگان در اختیار دارد و بلااستفاده مانده را به مراکز اشتغال‌زایی صنایع‌دستی تبدیل می‌کند.

محسنی افزود: مراکز آموزش، اشتغال و تولید صنایع‌دستی می‌تواند در حوزه اشتغال بانوان بخصوص بانوان بد سرپرست و بی‌سرپرست کمک بسیار خوبی باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان تأکید کرد: راه‌اندازی مراکز صنایع‌دستی با حمایت و هماهنگی استانداری و شخص استاندار و حمایت بانک کارآفرین انجام می‌شود.

 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها