بی احتیاطی جان دو پاراگلایدرسوار را در سواحل سیریک گرفتبی احتیاطی و عدم هماهنگی در انجام پروازهای هوایی تفریحی متأسفانه جان دو نفر را در روزهای اخیر در سواحل سیریک هرمزگان گرفته است.

  

به گزارش صبح ساحل، به نقل از فارس:  روز 11 بهمن ماه جوانی از استان مازندران در منطقه ساحلی گهردو در شهرستان سیریک اقدام به پرواز با پاراگلایدر با وینچ می‌کند که دقایقی پس از پرواز به دلیل عدم توانایی در کنترل مناسب پرواز دچار سانحه می‌شود.

وی پس از سقوط در آب فوت می‌کند.

بنا بر اعلام نظرات کارشناسان پروازی، وی نتوانسته در لحظات سقوط با هوشیاری اقدامات لازم را برای ریکاوری و جلوگیری از سقوط انجام دهد.

روز بعد از آن یعنی 12 بهمن ماه نیز جوان دیگری از استان فارس بی توجه به ممنوعیت‌های امنیتی و قضایی برای تخلیه منطقه و ممنوعیت پرواز در حوالی ساعت 11 ظهر به همراه عده‌ای دیگر اقدام به پرواز خودسرانه در این منطقه می‌کند که دقایقی پس از برخاستن از زمین که از طریق پاراگلایدر و وینچ بوده، دچار سقوط می‌شود و جان خود را از دست می‌دهد.

این دو حادثه فوتی در روزهای اخیر در هرمزگان، ضرورت توجه به اصول ایمنی در انجام پروازهای تفریحی و نیز بروز رسانی سایت‌های پروازی را در سواحل دوچندان می‌سازد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها