فردا، آخرین روز فروش ربع سکه در بورسبانک مرکزی اعلام کرد که فردا اخرین روز فروش ربع سکه در بورس کالا خواهد بود.

به گزارش صبح ساحل، به نقل از صداوسیما،  فردا سه شنبه ۱۸ بهمن اخرین روز فروش ربع سکه در بورس کالا خواهد بود و خریداران از ساعت ۹ تا ۱۳ برای ثبت سفارش وقت دارند.

در نهمین روز از مرحله دوم عرضه گسترده ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا، ۱۹ هزار و ۷۵۰ قطعه ربع سکه بهار آزادی تا قیمت ۸ میلیون و ۲۳۸ هزار تومان به متقاضیان فروخته شد که در مقایسه با دیروز حدود دو درصد کاهش یافته است.

لازم به ذکر است که قیمت آخرین معامله ربع سکه با ۷.۱۳ درصد ریزش به قیمت ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

عرضه ربع سکه طلای بهار آزادی در بورس کالا در این مرحله به صورت گواهی سپرده ناپیوسته بوده و فرآیند کشف قیمت جدید در عرضه مربوطه هم به صورت ثبت سفارش دفتری با قیمت‌های مختلف است.

مطابق شرایط عرضه ربع سکه طلا در بورس کالا، تمامی اشخاص حقیقی بالای ۱۸ سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه ربع سکه طلای بهار آزادی را خریداری کنند.

خریداران می‌توانند پنج روز کاری بعد از خرید سکه در بورس کالا، به خزانه بانک رفاه مراجعه کرده و با ارائه اسناد مربوط به بورس، به صورت فیزیکی معادل سکه‌های خریداری شده را تحویل بگیرند.

بانک مرکزی همچنین در نامه‌ای به شرکت بورس کالای ایران تاکید کرد، مبلغ ۹ ٪ مالیات بر ارزش افزوده در قیمت کشف شده معاملات گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهارآزادی خزانه بانک رفاه، محاسبه شده است؛ لذا مبلغ دیگری با عنوان هزینه مالیات بر ارزش افزوده از متقاضیان اخذ نمی‌شود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها