صادرات گاز ایران به عراق از سرگرفته شدمدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با تاکید بر اینکه روند صادرات گاز ایران به عراق از سرگرفته شده است، گفت: کاهش صادرات گاز به این کشور با توافق قبلی و به صورت برنامه ریزی شده در روزهای قبل انجام گرفته است.
    
به گزارش صبح ساحل، در روزهای گذشته برخی رسانه ها به نقل از مسئولان عراقی از توقف و یا کاهش صادرات گاز ایران به این کشور خبر داده بودند.

اگرچه وزارت برق عراق هفته گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد که توقف در واردات گاز به مدت ۱۲ روز که به گفته طرف ایرانی به دلیل تعمیر و نگهداری خطوط لوله انتقال گاز بوده، اما برخی رسانهه ای داخلی همسو با رسانه های خارجی این موضوع را نادیده گرفتند و از قطع صادرات گاز ایران به عراق خبر دادند.

در همین مورد، محمدرضا جولایی، مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در گفت و گو با ایران اکونومیست، گفت: قطع جریان گاز به سمت عراق یک موضوع کاملا فنی است.

وی ادامه داد: قطع گاز در این زمان از قبل پیش بینی شده و قابل برنامه ریزی بوده است.

جولایی با تاکید بر اینکه این قطعی گاز بین دو کشور توافقی بوده است، گفت: تا چند روز آینده جریان گاز به عراق عادی خواهد شد.

وی هدف از اینکار را تعمیر فنی بر روی خطوط لوله عنوان کرد و افزود: تعمیرات عراق توافقی و در ایستگاه صادراتی و از ۶ ماه پیش برنامه ریزی شده بود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها