نخستین پل گالری بندرعباس با رویکرد بازافرینی شهری فرهنگ مبنا گشایش یافتنخستین گالری عکس و نقاشی‌های دیواری با حضور شهردار بندرعباس، اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس ،مدیران مناطق مختلف شهرداری و جمعی از مسئولین در محل پل شهدای غواص واقع در سه راه جهانبار بندرعباس گشایش یافت.

  

به گزارش صبح ساحل، مدیر منطقه 4 شهرداری بندرعباس گفت: پل گالریِ شهدای غواص پاتوقی برای هنرمندان و هنر دوستان است که در فضایی به وسعت ۵ هزار مترمریع فضا در زیر پل آماده سازی شده است .
امید آرمات با بیان اینکه یکی از اقدامات موثر برای توسعه و گسترش تعاملات اجتماعی و افزایش رفاه شهروندان استفاده از فضاهای رها شده شهری و تبدیل آن به پاتوق های اجتماعی است افزود: این پل به طول 175 متر دارای دو قسمت شمالی و جنوبی است که در هرقسمت 16 پایه پل قرار دارد ،در قسمت شمالی،8 پایه نقاشی دیواری ٨ پایه بیلبورد و دیواره انتهایی نیز دارای 8 تابلو عکاسی است و در بخش جنوبی پل نیز ٨پایه نقاشی دیواری ٨ پایه بیلبورد و دیواره انتهای نیز 8 تابلو عکاسی قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه بندرعباس شهری برای مردم است نه شهری برای ماشین ها ادامه داد: همچنین کافه کتاب‌ها و مکان‌هایی برای موسیقی خیابانی همراه با نورپردازی نیز در این مکان در نظر گرفته شده که امکان افزایش کافه کتابها در آینده وجود دارد.
مدیر منطقه 4 شهرداری بندرعباس با بیان اینکه هزینه بهره برداری از این فضا ۲ میلیارد تومان بوده است تصریح کرد: در این گالری از 48 اثر هنری رونمایی شد که شامل عکس‌ها و نقاشی‌هایی مربوط به داستان‌ها و افسانه‌های قدیمی بندرعباس از هنرمندان بنامی همچون مرحوم استاد نعیمی و عکاسان جوان است.
آرمات بیان کرد: در کنار هر اثر بارکدی نصب شده که مردم می‌توانند با اسکن کردن آن صوت آماده شده از آن داستان را گوش دهند .

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها