ذخیره سازی بچه میگو تا پایان مردادماه سال جاری/۱۱ هزار هکتار اراضی پرورش میگو آماده بهره برداری استمدیر کل شیلات هرمزگان گفت: در استان هرمزگان ۱۱ هزار هکتار اراضی پرورش میگو آماده  بهره‌برداری و ۱۵ هزار هکتار اراضی پروش میگو در حال ساخت است.

      

به گزارش صبح ساحل، مدیر کل شیلات هرمزگان صبح امروز (۱۳ خردادماه) در حاشیه بازدید از مزارع پرورش میگو در شهرستان میناب با اشاره به اینکه رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فنی تکثیر و پرورش میگو بی شک به نفع مزرعه داران است، بر رعایت آن‌ها و ارتقای مدیریتی در مزارع پرورش میگو تاکیدکرد.

مسعود بارانی همچنین از تاکید بر توصیه‌های لازم برای جلوگیری از بروز بیماری ها در این بازدید خبر داد و گفت: فصل تولید سال جاری از ابتدای اسفندماه  با ذخیره سازی بچه میگو ۱۴۰۱ آغاز و تا پایان مردادماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: در استان هرمزگان ۱۱ هزار هکتار اراضی پرورش میگو آماده  بهره برداری و ۱۵ هزار هکتار اراضی پروش میگو در حال ساخت است.

وی از میناب به عنوان یکی از شهرستان های مهم استان هرمزگان یاد کرد و افزود: این شهرستان بیش از ۶ هزار هکتار زمین مستعد دارد که در صورت بهره‌برداری، تولید میگوی پرورشی شهرستان میناب به بیش از ۲۰ هزار تن خواهد رسید.

مدیر کل شیلات هرمزگان همچنین از همراهی و تعامل سازمان جهاد کشاورزی استان و دامپزشکی هرمزگان در مسیر توسعه های شیلاتی به ویژه تکثیر و پرورش میگو تقدیر و تشکر کرد و گفت: خوشبختانه سازمان شیلات ایران، استانداری هرمزگان و دیگر دستگاه‌ها و ارگان‌ها تعامل خوبی برای توسعه فعالیت‌های شیلاتی و حمایت از فعالیت های شیلاتی دارند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها