سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خبر داد:

انجام ۱۴۱ پرواز از ۱۰ فرودگاه برای انتقال زائران حج تمتعسخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: تا ساعت ۲۴ دیشب کل پروازهای انجام شده ۱۴۱ سورتی پرواز بوده که ۳۳ هزار و ۴۵ نفر از حجاج بیت الله به سرزمین وحی انتقال پیدا کرده اند.

به گزارش صبح ساحل، «حسام قربانعلی»، سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: عملیات حج ۱۴۰۲ از تاریخ سوم خرداد امسال کار خود را آغاز کرد و غیر از دو پرواز که عوامل حج را در تاریخ ۲/۳۱ و ۲/۲ جابه‌جا کرد، از روز سوم خرداد با ۹ پرواز از مبدا تهران، ساری و یزد شروع شد.

وی افزود: عملیات انتقال حجاج تا امروز از تهران، ساری، یزد، رشت، زنجان، شیراز، اصفهان، بیرجند، بوشهر و ارومیه صورت گرفته است.

سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: پروازهای مدینه بعد به مقصد فرودگاه جده از مشهد مقدس و اصفهان شانزدهم خرداد آغاز شده است و ما از دو مبدأ فرودگاه بیرجند و فرودگاه ارومیه پروازهای مدینه دوم به سمت فرودگاه جده را در چندروز گذشته طی کردیم، همچنین اعزام حجاج از فرودگاه بوشهر از امروز هفدهم خرداد شروع می‌شود.

به گفته قربانعلی ۴۱ پرواز در رأس زمان اعلام شده و ۲۴ پرواز دارای تعجیل بوده است. بقیه پروازها نیز بجز یک پرواز با تأخیر حداقلی مواجه بوده است که آن هم با توجه به فشردگی و انجام ۲۴ ساعته این عملیات، با تأخیرهای طبیعی و غیر آزار دهنده همراه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: تا دیشب تعداد ۱۲ هزار و ۳۸ نفر از فرودگاه امام خمینی ،۳ هزار و ۱۷۵ نفر از فرودگاه یزد، ۴ هزار و ۴۲۴ از فرودگاه ساری ،۴ هزار و ۶۴۰ نفر از فرودگاه اصفهان ،۴۶۹ نفر از فرودگاه رشت، یک‌هزار ۳۵۹ نفر از فرودگاه زنجان، ۲ هزار و ۶۵ نفر از فرودگاه ارومیه، ۲ هزار و ۳۳۵ نفر از فرودگاه مشهد، یک‌هزار و ۳۷۵ نفر شیراز و هزار و ۱۶۵ نفر از فرودگاه بیرجند با هواپیمای جمهوری اسلامی ایران به فرودگاه‌های مدینه و جده اعزام شده اند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها