لایحه اساسنامه منطقه مکران به تصویب رسیدسخنگوی دولت گفت: دولت لایحه اساسنامه توسعه منطقه مکران را تصویب کرد و طبق آن، تمامی اختیارات لازم برای توسعه و پیشرفت لازم به سازمانی که آنجا فعال می‌شود داده خواهد شد.

             

به گزارش صبح ساحل، علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درخصوص مصوبات امروز هیئت وزیران بیان کرد: در جلسه امروز دولت برخی مجوزهای امضای موافقتنامه‌هایی که در سفر آتی رئیس‌جمهور به آمریکای جنوبی منعقد خواهد شد، به امضا رسید و مجوزهای لازمه به وزارتخانه‌های مرتبط داده شد.

وی افزود: از دیگر مصوبات امروز تصویب لایحه اساسنامه منطقه مکران بود؛ سال‌های سال تکلیف قانونی بود که این لایحه مجلس برود ولی معطل مانده بود. دولت لایحه را تصویب کرد و طبق آن، تمامی اختیارات لازم برای توسعه و پیشرفت لازم به سازمانی که آنجا فعال می‌شود داده خواهد شد و امکانات و دارایی‌های دستگاه‌های اجرایی به مکران و آن سازمان داده می‌شود تا اقدامات لازم انجام بگیرد و این به‌نوعی تحولی در نظام حکمرانی است.

سخنگوی دولت اظهار داشت: هم‌چنین لایحه‌ای برای حمایت از اتباع ایرانی خارج از کشور برای از ایشان در برابر تحریم‌هایی که علیه آنان اعمال می‌شود داشتیم تا مورد حمایت قرار بگیرند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها