خواب‌های کارتنی در پاییز بندرعباس

 

به گزارش صبح ساحل؛ کارتن‌خوابی؛ معضلی که در این روزهای پاییزی، بندرعباس بیشتر از قبل با آن مواجه است. بیشتر، به این دلیل که معتادان و متکدیان از سرمای هوا در دیگر شهرها به گرمای جنوب و بندرعباس پناه می‌آورند.
امسال اما، تفاوتش با سال‌های قبل، جولان ویروس کرونا در شهر است که همین موضوع آسیب‌های کارتن‌خوابی را هم برای کارتن‌خوابان و هم برای دیگران تشدید کرده است.
باتوجه به اینکه آن‌ها هر روز در سطح شهر می‌چرخند و پولی هم برای تهیه وسایل بهداشتی ندارند، بسیار بیشتر از بقیه در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند، لازم است که ارگان‌های مربوطه برای‌شان به دنبال چاره‌ای باشند.
در روزهایی ابتدایی شیوع کرونا در جهت خدمت‌رسانی به معتادان متجاهر، بی‌خانمان‌ها و کارتن خواب‌ها که آسیب‌پذیرترین قشر در مقابل این ویروس کشنده هستند بهزیستی هرمزگان طرحی را تحت عنوان «موبایل ون» اجرا کرد.
در این طرح از طریق خودروی ون و با همراهی پرستار و مددیار (از افراد بهبود یافته) در مناطق پر خطر، آسیب‌خیز و پاتوق‌ها، لوازم اولیه بهداشتی ازجمله سرنگ یک بار مصرف، ماسک‌های بهداشتی، ژل ضدعفونی کننده دست، موادشوینده و دستکش لاتکس به همراه یک وعده غذا در اختیار معتادان قرار می‌گرفت. پاتوق‌های آن‌ها هم ضدعفونی می‌شد.
حالا پس از گذشت چندین ماه از شیوع ویروس کرونا و با زیاد شدن تعداد کارتن‌خواب‌ها و معتادان در بندرعباس خبری از اجرای این طرح به گوش نمی‌رسد.