صف مرغ در قشم

 

 

صبح ساحل سلام. این تصاویر مربوط به صف مرغ در قشم است.

 

گفتنی است؛ شیوع آنفلوآنزای مرغی در برخی از نقاط کشور، مدتی است که خبرساز شده‌است. کمیاب شدن مرغ در این شرایط افکار عمومی را به سمت این بیماری سوق داده‌است. برخی بر این باور هستند که شاید یکی از دلایل کمبود مرغ در بازار، شیوع آنفلوآنزا در مرغداری‌های استان است. «خلیل قاسمی»، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اما علت این کمبود را در ساز و کار اشتباه شبکه تولید می‌داند. او گفته‌است که طی روزهای آینده این مشکل برطرف خواهد شد و بازار مرغ گرم در استان به ثبات می‌رسد.

این در حالی است که علی اصغر خلیلی، سخنگوی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان، چهارم اسفندماه در تشریح وضعیت تولید مرغ در استان هرمزگان، با اشاره به اینکه نیاز روزانه استان به مرغ گرم حدود ۹۰ تا ۱۱۰ تن بوده و این سازمان طبق این نیاز اقدام به کشتار مرغ می کرد، گفته بود: براساس مصوبات جلسات هماهنگی توسط صمت و ستاد تنظیم بازار این نیاز به مرغ گرم هم اکنون به ۱۲۰ تن به صورت روزانه رسیده است و سازمان جهادکشاورزی با آمادگی کامل نسبت به کشتار این میزان به صورت روزانه اقدام می کند.

سخنگوی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان با ابراز امیدواری از اینکه تا پایان امسال هیچ کمبودی را در زمینه تامین مرغ نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: مرغ به میزان کافی جهت کشتار در مرغداری های استان هرمزگان وجود دارد.

 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها