هواشناسی سیستان و بلوچستان هشدار سطح زرد صادر کرد؛ افزایش سرعت بادهای ۱۲۰ روزه در استانرئیس اداره پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا سیستان و بلوچستان از افزایش سرعت بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان خبر داد.

به گزارش صبح ساحل، «علی ملاشاهی»، رئیس اداره پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا سیستان و بلوچستان روز شنبه گفت: از صبح یکشنبه تا پیش از ظهر دوشنبه ( ۳۰ تا ۳۱ اردیبهشت) وزش باد شدید و گرد و خاک برای مناطق شمالی سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: در این مدت احتمال افزایش غبار برای مناطق مرکزی و شرقی سیستان و بلوچستان وجود دارد، وزش بادهای ۱۲۰ روز با شدت کمتر از سه شنبه تا پایان هفته تداوم خواهد داشت.

رئیس اداره پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا سیستان و بلوچستان به شهروندان‌ توصیه کرد تا نکات بهداشتی را رعایت کرده و در زمان غبار آلود شدن هوا استفاده از ماسک را جدی گیرند.

وی گفت: در ترددهای جاده‌ای به سمت شمال سیستان و بلوچستان رعایت حداکثری مقررات رانندگی در نظر گرفته شود همچنین از پوشش گلخانه ها و سقف های موقت محافظت و برای کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها