برای اولین بار

پذیرش دانشجو در رشته هوش مصنوعی پزشکیبرای اولین بار در کشور، مجوز پذیرش دانشجو در رشته کارشناسی ارشد مهندسی هوش مصنوعی در پزشکی توسط دانشگاه نیشابور اخذ شد.

                                                                                                                             

به گزارش صبح ساحل، این دانشگاه با اعلام ظرفیت در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ برای اولین بار در کشور در رشته «مهندسی هوش مصنوعی در پزشکی» از دو مجموعه امتحانی مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر دانشجو پذیرش می کند.

دانشگاه نیشابور به عنوان دانشگاه پیشرو در اجرای طرح تحول آموزش عالی، در تیرماه ۱۴۰۱ موفق به امضای موافقت نامه اجرایی‌سازی طرح تحول در حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری شده است.

اصلی‌ترین مأموریت محول شده به دانشگاه نیشابور، ایجاد دانشکده فناوری‌های نوین بین‌رشته‌ای بود که پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارت علوم و هیات امنای دانشگاه، در بهار ۱۴۰۲ دانشکده مذکور با ۴ گروه بین‌رشته‌ای تاسیس شد.

در همین راستا و پیرو تفاهم‌نامه عملیاتی با دانشگاه علوم پزشکی نیشابور، طرح توجیهی و برنامه درسی رشته مهندسی هوش مصنوعی در پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد برای اولین بار در کشور توسط اساتید دانشگاه نیشابور تدوین و پس از طی مراحل مختلف داوری در وزارت علوم و اخذ مجوز پذیرش دانشجو، سرانجام در زمستان ۱۴۰۲ مورد تصویب نهایی قرار گرفت.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها