معاون بهداشت وزارت بهداشت:

کارگروه مشترک ایران و سازمان بهداشت جهانی برای حذف هپاتیت C تشکیل می‌شودمعاون بهداشت وزارت بهداشت در هفتادمین مجمع جهانی بهداشت با معاون مدیر کل بیماری‌های واگیر و غیر واگیر سازمان جهانی بهداشت بر تشکیل کارگروه مشترک برای حذف هپاتیت C تاکید کرد.

به گزارش صبح ساحل، به نقل از ایسنا، «دکتر حسین فرشیدی»، معاون بهداشت وزارت بهداشت در جریان هفتاد و هفتمین مجمع جهانی بهداشت که در ژنو برگزار شد در جلسه‌ای با دکتر جروم سالومون، معاون مدیر کل بیماری‌های واگیر و غیر واگیر سازمان جهانی بهداشت، در خصوص همکاری برای حذف هپاتیت C در جمهوری اسلامی ایران مذاکره کرد.

فرشیدی در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در ایران برای کنترل و پیشگیری از هپاتیت C، بر نقاط قوت برنامه ملی ایران از جمله سیستم قوی خدمات بهداشتی درمانی اولیه (PHC) و ادغام برنامه مبارزه و کنترل هپاتیت در این سیستم تأکید کرد.

سالومون نیز ضمن تبریک به ایران برای تعهد و اراده قوی در زمینه حذف هپاتیت C، آمادگی سازمان جهانی بهداشت را برای حمایت از برنامه‌های ایران در این زمینه را اعلام کرد.

وی همچنین از ایران به عنوان الگویی برای سایر کشورهای منطقه در زمینه کنترل و حذف هپاتیت C یاد کرد.

در این مذاکرات، دو طرف در خصوص تشکیل کارگروهی مشترک برای حمایت از برنامه حذف هپاتیت C در ایران و اعزام تیمی از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت به ایران برای بررسی نقاط قوت و نیازهای کشورمان در این زمینه توافق کردند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها