تعیین ۲۵۰ نقطه در سراسر دنیا برای اخذ رأی ایرانیان خارج از کشورسخنگوی ستاد انتخابات گفت: ۲۵۰ نقطه در سراسر دنیا برای دریافت رأی از ایرانیان خارج کشور در نظر گرفته شده است.

   

به گزارش صبح ساحل از ایرنا، «محسن اسلامی» شعبه‌های رأی‌گیری به پرتراکم و کم تراکم تقسیم شده است و همه عوامل اجرایی تا پایان رأی‌گیری در این شعبه‌ها حضور دارند، گفت: اگر در یک شعبه پرتراکم قرار گرفتیم، ۷ متصدی داریم و اگر یک شعبه کم‌رأی داشته باشیم، ۵ متصدی خواهیم داشت؛ البته متصدیان به همراه نماینده فرماندار، خدمه، حفاظت و حراست شعبه حضور خواهند داشت که چیزی در حدود ۸۰۰ هزار نفر با ما همکاری خواهند کرد.

سخنگوی ستاد انتخابات تصریح کرد: ۲۵۰ نقطه در سراسر دنیا برای دریافت رأی از ایرانیان خارج کشور در نظر گرفته شده است و رأی‌دهندگان در صورت همراه نداشتن شناسنامه و کارت ملی می‌توانند با ارائه گذرنامه معتبر ایرانی، در سفارتخانه‌ها یا سرکنسولگری‌های ایران رأی بدهند.

وزارت کشور اسامی داوطلبان احرازصلاحیت‌شده انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد و بر این اساس آقایان مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و مسعود پزشکیان در ریاست‌جمهوریِ چهاردهم به رقابت خواهند پرداخت.

مرحله بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات از ۱۵ خرداد در شورای نگهبان آغاز شد و بررسی‌ها تا مهلت پنج‌روزه اول به پایان نرسید و آن شورا طبق قانون، از بخشی از مهلت ‌پنج‌روزه دوم نیز استفاده کرد.

با اعلام ستاد انتخابات کشور طبق قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، از ۲۰ خرداد الی ۶ تیرماه ۱۴۰۳ بازه تبلیغات برای نامزدها در نظر گرفته شده است و ۷ تیرماه منع تبلیغاتی خواهد بود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها